Triko Nedir ve Triko Bakımı Nasıl Yapılmadır?

Image-HasTech

Triko kıyafet üretimi giyim sektörünün vazgeçilmez parçalarından biridir. Pek çok kişi triko kumaş ile üretilen ürünleri satın alarak kullanmaktadır. Bu parçaların nasıl kullanılacağını ve bakımlarının nasıl olacağını merak eden kişiler ise doğru kaynaklar üzerinden araştırma yapmaktadır. Triko kazak ve bluz başka olmak üzere pek çok parça üretilmektedir. Triko kaliteli giyim ürünlerinden biridir. Özellikle bakımının da doğru bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Triko ürünlerde ince ve şık tasarımlar hazırlanmaktadır. Bu da kumaş yapısını mevsimlik olarak öne çıkarmaktadır.

 

Triko seçimlerinde ince ya da kalın kumaş yapıları da kişilerin mevsime uygun bir ürün satın almalarına yardımcı olmaktadır. Pek çok farklı tarzda triko kazak ürünleri hazırlanmaktadır. Tasarlanan triko kazak ürünleri makine yardımı ile yıkanmaktadır. Fakat ısı ayarları maksimum 40 derecedir. Özellikle triko kazak formunun bozulmaması ve ipliklerin çıkmaması adına 40 dereceden daha yüksek derecelerde yıkanmamalıdır. Trikonun dokusunun korunması için kimyasal madde içerikli ya da yoğun koku içeren çamaşır yıkama ürünleri de kullanılmamalıdır.

 

 Triko Ürünler Nasıl Saklanır?

 

Triko giyim sektörü içerisinde ürünlerin mevsimlere uygun şekilde tasarlanması da kullanım alanlarını genişletmektedir. Hem sonbahar ve kış hem de yaz ayları için pek çok triko parça üretimi gerçekleşmektedir. Bu triko ürünler sağlık açısından da kişiye uygun olan ürünlerdir. Pek çok kişi triko bakımı ile ürünlerin nasıl saklanacağını da araştırmaktadır. Mevsimine göre seçilen triko parçalar mevsim sonunda yıkanıp kurutularak herhangi bir çanta ya da hurç benzeri bez çantalara koyulmalıdır. Bu noktada en önemli adım ise parçaların tamamen kurumuş olmasıdır.

 

Triko Kazak ve Bluzlar Nasıl Daha Uzun Süre Kullanılır?

 

Üretim sonunda triko bakımı hakkında bilinmesi gereken pek çok konu başlığı vardır. Trikonun bakımlı ve uzun süreli kullanılması için doğru yıkama ve ütüleme işlemleri yapılmalıdır. Aynı zamanda kullanım alanları da daha titiz yerler olmalıdır. Kişiler günlük hayatta giydikleri bu ürünleri daha düzgün bir şekilde kullanarak ve bakımını titizlikle yaparak uzun süre boyunca giymeye devam etmektedir. Uzun süreli parça satın almak isteyen kişilerin ilk tercih ettiği ürünlerden biri triko bluz ve kazaklardır. Bu nedenle doğru triko bakımı aşamaları yapılmalıdır.

 

Yeni Triko Kazak Görünümü Nasıl Korunur?

 

Yeni satın alınan triko görünümünü korumak isteyen kişiler için düzenli bakım yapılması önerilmektedir. Parçalar belirtilen açıklamaya uygun şekilde ütülenmekte ve yıkanmaktadır. Aynı şekilde parçaların yıkama işleminden sonra tamamen kurumasını beklemek ve bu şekilde saklamak da en önemli noktalardan biridir. İplik ya da pamuklanmasını önlemek için kullanılan deterjanların kalitesine ve içeriğine de özen gösterilmelidir. Kimyasal içerikli ürün kullanımları bu parçaları daha eski bir forma sokmaktadır.

 

Triko Kumaş Nasıl Yıkanmalı ve Nasıl Ütülenmelidir?

 

Triko yıkama işlemlerinde ürünlerin bluz ya da kazak olmasına göre 30 ya da 40 derece ısıda yıkanması önerilmektedir. Kullanılan ürünler genel olarak sıvı deterjan ya da doğal sabun içerikli olmalıdır. Kumaş yapısını bozmayacak deterjan kullanımları ürünlerin daha uzun süreli giyilmesini ve yeni kalmasını sağlamaktadır. Ütüleme aşamasında ise ütü hafif yukarıdan tutularak yalnızca parça üzerinde gezdirilmelidir. Bastırma ya da direk temastan kaçınılması gerekmektedir.